Image

  Energia Życia radzi: masuj i chudnij

  Ocena użytkowników: 3 / 5

  Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
   

  Odchudzanie to temat wiecznie na czasie. Odchudzały się nasze babcie, nasze mamy, robimy to my i coraz częściej nasze dzieci. Dziś Energia Życia Anety Rosłon zapozna Was ze starą metodą odchudzania, która czerpie swe źródło z wiedzy mędrców chińskich, którzy opracowali ją w celu wzmocnienia i stymulacji narządów wewnętrznych, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem.

  Jest to prosta i naturalna metoda poprawiająca cały aparat trawienny. Jeśli cierpisz na nadwagę, a co za tym idzie zaburzenia trawienia, tj. zaparcia, lub biegunki, poświęć kilka minut tuż po przebudzeniu i przed zaśnięciem na prostą czynność, a efekty Cię zaskoczą.

  A zatem, połóż prawa dłoń na pępku. Zacznij masować od środka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zataczając najpierw małe, a potem coraz większe kręgi obejmując stopniowo cały brzuch i okolice żołądka. Drugą częścią tego masażu, jest masaż brzucha w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, tyle że tym razem zaczynaj od dużych kręgów i wracaj do pępka. Nie trzeba mocno naciskać.

  A oto co właściwie dzieję się gdy dokonujecie tej prostej metody:

  1. Niewidoczna gołym okiem energia przenika z ręki do wnętrza, a dowodem na jej działanie są zdjęcia wykonane techniką Kirliana (fotografia wysokiego napięcia).
  2. Zataczając kręgi szczotkujecie komórki i tkanki tej okolicy.
  3. Dokonujecie delikatnego masażu jelit, całego aparatu trawiennego i wydalniczego.
  4. Poruszone zostają osady i złogi tłuszczu, które pozostają rozdrobnione i eliminowane z organizmu.

  Gdy masujesz brzuch zgodnie ze wskazówkami zegara – ułatwiasz wydalanie. Często nadwaga związana jest ze skłonnością do zaparć. Pokarm, który normalnie powinien przejść utyka i grzęźnie, bo prawdopodobnie jelito cienkie wchłania zbyt dużo płynów i staje się on tak zbity, że normalna perystaltyka nie wystarcza do przesunięcia go. Masaż stymuluje ją i spowalnia proces wchłaniania wody.

  Masaż w odwrotnym kierunku przyczynia się do zescalenia luźnej treści, czyli świetnie działa przy biegunkach.

  Jeśli nie cierpisz ani na przewlekle biegunki, ani na zaparcia, a masz problemy z otyłością wykonuj masaż w obu kierunkach. W ten pozornie prosty sposób zbędne partie tłuszczu dosłownie znikają. Trzeba zdać sobie sprawę, że schudnięcie jest w dużej mierze kwestią zwiększenia wydolności narządów trawienia, oczywiście istnieje szereg chorób metabolicznych utrudniających ten proces, ale warto rozpocząć tę walkę od usprawnienia tego procesu. I na koniec! Wizualizacja!, to potężny instrument uzdrawiania, doceniany już przez kulturę zachodu, gdyż jesteśmy czymś więcej niż dobrze zaprojektowaną maszyną. Wyobraź sobie uczucie ciepła, które rozlewa się po brzuchu i wnika do jego wnętrza podczas masażu i wręcz topi zbędny tłuszcz, poczuj energie i ciepło. Możesz wyobrazić sobie mały płomyk we wnętrzu żołądka, który rozpala się coraz jaśniej i mocniej skoncentruj się, lecz nie traktuj tego elementu drugorzędnie, bo to znacznie podwyższy jego skuteczność.


  Doradzała: Aneta Rosłon - Terapeutka Medycyny Chińskiej

  Ilustracja kontaktu

   

  Jestem dyplomowaną Terapeutką Medycyny Chińskiej w zakresie Akupunktury i Dietetyki wg Medycyny Chińskiej, oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
  Kilka lat temu miałam problemy ze zdrowiem. Na początku mój organizm dawał kilka, małych nic nie znaczących sygnałów. Po kilku miesiącach stały sie na tyle poważne, że znacznie pogorszyły jakość mojego życia. Odpowiedź Medycyny Zachodniej nie do końca mnie zadawalały, gdyż usuwając jeden objaw, niestety pojawiał się następny.
  Poszukując alternatywnego rozwiązania spotkałam swojego pierwszego Terapeutę Medycyny Chińskiej i wtedy doświadczyłam skuteczności akupunktury jako pacjentka. Fascynujący stał się dla mnie fakt, że Medycyna Chińska jest niezwykle spójnym, logicznym systemem, który pozwala na wnikliwą diagnozę i skuteczną terapię. Medycyna Chińska tym różni się od Medycyny Zachodniej, iż traktuje pacjenta całościowo, widzi wzajemne relacje narządów, wpływ naszych emocji i środowiska zewnętrznego na człowieka. Dąży do znalezienia przyczyn zaburzeń, a nie leczy objawów choroby.
  Po tych doświadczeniach sama rozpoczęłam studia, najpierw zgłębiając tajniki dietetyki wg Medycyny Chińskiej, a następnie pod okiem znanego Mistrza Medycyny Chińskiej profesora Li Jie, gdzie uzyskałam dyplom Akupunkturzysty. Od tej chwili konsekwentnie podnoszę swoją wiedzę i umiejętności w zakresie praktycznym i teoretycznym u znakomitych nauczycieli na licznych kursach, stażach i warsztatach związanych z Medycyna Chińską i Dietetyką.

  Serdecznie zapraszam do gabinetu Energia Życia. 
  Aneta Rosłon Warszawa mazowieckie Polska

  ©2024 Energia Życia - Gabinet Medycyny Chińskiej