Image

  Ocena użytkowników: 5 / 5

  Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

   Pierwszą istotną kwestia jest fakt, iż zespół napięcia przedmiesiączkowego, znany jako PMS nie jest stanem fizjologicznym. Kobiety, które posiadają równowagę w organizmie nie cierpią z powodu jego objawów, a te które cierpią, powinny wiedzieć, że można leczyć PMS bez konieczności przyjmowania hormonów.

  Medycyna chińska doskonale sobie radzi z tym problemem wykorzystując akupunkturę, ziołolecznictwo czy leczenie dietą. Warto abyś zrozumiała jakie przemiany zachodzą podczas cyklu w Twoim ciele, ponieważ jeśli objawy PMS nie są jeszcze bardzo nasilone, możesz pomóc sobie sama. 

  Menstruacja, jest to najprościej mówiąc, powtarzający się cyklicznie proces budowania i utraty krwi. To czas oczyszczenia. Na poziomie fizycznym usuwana jest z organizmu martwa już krew, ale oczyszczenie następuję również na poziomie emocjonalnym, stąd dla wielu z nas może być to trudny czas. Możemy być senne, osłabione, bez energii i chęci do działania. Pamiętajmy, że podczas miesiączki, przed nią i po niej, nie powinnyśmy odczuwać dyskomfortu czy silnego rozdrażnienia, sama menstruacja powinna być bezbolesna, bez skrzepów krwi i przebiegać w sposób nie zaburzający emocji.

  Jeśli PMS się jednak pojawia, w medycynie chińskiej mówimy o silnym zastoju energii. Jest on informacją płynącą z naszego organizmu, że jest zbyt wiele napięć na poziomie ciała fizycznego i emocjonalnego.

  Aby odpowiednio leczyć i diagnozować pacjentki, niezbędna jest znajomość przebiegu meridianów, fizjologii chińskiej i cyklu miesiączkowego. Zrozumienie szczególnie tego ostatniego pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnego syndromu. A odpowiednie działania żywieniowe, zastosowane w odpowiedniej fazie cyklu doskonale nas w tym wspierają, bo to co jemy i pijemy ma ogromny wpływ na zachodzące procesy w naszym ciele, nie wyłączając menstruacji.

   

  Ocena użytkowników: 5 / 5

  Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

  Akupunkturą zajmuję się od kilku lat i wiem, jak ważna jest ona w naszym  dobrym stanie ducha i ciała. Moje doświadczenie pokazuje, że każdy z nas tajniki Medycyny Chińskiej moze wykorzystać we własnym domu. Poniżej przedstawię Wam niezwykle skuteczne, bardzo często używane punkty akupunkturowe, które możecie użyć uciskając, a tym samym wykonując zabieg akupresury. Zasługują one na szczególną uwagę, ponieważ mają potężne działanie terapeutyczne. Pozwalają w sposób ukierunkowany regulować czynność organizmu i narządów.

  Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

  Wiem doskonale, jak trudno pacjentom jest zmienić utarte nawyki żywieniowe, a potem trwać w nich najlepiej przez resztę życia. Dlatego, oprócz zabiegu akupunktury, edukacja pacjenta jest bardzo ważnym elementem każdej wizyty. Zwykle proponuje metodę małych kroczków i wprowadzenie pewnych zasad, po to by stały się nawykiem. Dopiero gdy nim się staną, wprowadzamy kolejne zmiany. Choć nie lubimy być cierpliwi, zaręczam, że warto. Nasze ciało i umysł odwdzięczą nam się zdrowiem , radością i harmonią.

  ©2024 Energia Życia - Gabinet Medycyny Chińskiej