Image
  Image

  Medycyna Chińska

  Trudno dokładnie określić kiedy powstały podstawy Medycyny Chińskiej. Szacuje się, że miało to miejsce ok. 5 tysięcy lat temu, w związku z czym jest uznawana za jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie, co sprawia, że spośród innych systemów medycznych wyróżnia się niezaprzeczalnie największym doświadczeniem.

  Medycyna chińska jest oparta na założeniu, że człowiek jest integralną częścią natury. W tym rozumieniu wszechświata, wszystkie zjawiska odnoszą się do siebie nawzajem i wzajemnie na siebie oddziałują. Wszystko wydarza się współzależnie od siebie. Człowiek to mikrokosmos. Jeśli dostosuje się do natury, czeka go życie w harmonii i zdrowiu.

  Medycyna chińska jest przepojona logiką. Stanowi kopalnię wiedzy o przyczynach chorób i metodach przywracania zdrowia. Według Medycyny Chińskiej żyjemy i jesteśmy zdrowi, ponieważ nasze ciało jest w stanie równowagi. Ten stan równowagi polega na harmonijnej zgodzie między siłami Yin i Yang, między narządami naszego organizmu, naszym ciałem i środowiskiem które nas otacza. Jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych i leczy prawie wszystkie choroby (fizyczne i psychiczne) i odnosi sukcesy tam, gdzie medycyna konwencjonalna (Zachodnia) nie daje odpowiedzi. Ze względu na możliwość dotarcia do prawdziwego źródła chorób i rezultatów metody leczenia, medycyna chińska stała się niezwykle skuteczna i bezpieczna w dziedzinie medycyny holistycznej.

  Umów się na wizytę

  +48 662 777 411

  ©2024 Energia Życia - Gabinet Medycyny Chińskiej