Image

  Program Harmonizujący Wagę Ciała w III Krokach

  Oparty na starożytnej mądrości Medycyny Wschodu.

  Stare wschodnie przysłowie mówi:
  „Pamiętaj, jeśli masz silne trawienie, możesz nawet zjeść truciznę, ale jeśli słabe, to najzdrowsze pokarmy mogą zmienić się w truciznę”.

  Program Harmonizujący Wagę Ciała powstał z dziedzictwa wiedzy Medycyny Chińskiej i Ajurwedyjskiej. Łączy moc  ziół chińskich, przypraw ajurwedyjskich z energią akupunktury wg Medycyny Chińskiej.

  Celem programu jest przede wszystkim wzmocnienie funkcji centrum organizmu do mocnego i prawidłowego trawienia, wydalania oraz oczyszczania. Medycyna Chińska i Ajurwedyjska od tysięcy lat, lecząc pacjentów skupiała się na tych aspektach, wiedząc że od słabego ognia  trawiennego, zablokowanych jelit, a co za tym idzie złego wchłaniania i odżywienia mają początek wszystkie choroby. Obecnie również Medycyna Zachodnia publikując ostatnie badania potwierdza, że większość chorób w tym neurologicznych ma w tych zaburzeniach  swój początek.

  Program ten zatem, ma na celu  przygotowanie ciała i mózgu Pacjenta by funkcjonowały na najwyższych obrotach w zdrowiu, harmonii i dobrym samopoczuciu. Droga jaka prowadzi do przywracanie równowagi Pacjenta, rozpoczyna się od oczyszczenie go z toksyn i zalegającej wody w przestrzeniach międzykomórkowych, naprawienie procesów trawienia, aby zmniejszyć zapalenia i obrzęki, które uniemożliwiały organizmowi bycie w zdrowej, wolnej od chorób równowadze i zbudowanie mocnego ognia trawiennego aby odżywić ciało i napełnić je energią. Efektem ubocznym programu jest fakt, że zharmonizowany i oczyszczony  organizm dąży w naturalny sposób do utraty zbędnych kilogramów. Program nie polega na liczeniu i zmniejszaniu w drastyczny sposób kalorii, zaleca jedynie stosowanie się do kilku wskazówek, by w zaledwie kilka tygodni  ciało odzyskało pełnie wigoru, umysł energie i jasność, a Pacjent  upragnioną wagę i sylwetkę.

  Program składa się z 8 wizyt przeprowadzonych w III krokach, który zawiera 6-7 zabiegów akupunktury dostosowanych do zaburzeń pacjenta wraz z uzdrawiająca moksą, której rolą jest zharmonizowanie organizmu poprzez  wyrównanie przepływu energii Qi, oraz 1-2 drenaży limfatycznych, które poruszą i odblokowują zastoje wodne.

  Pierwsza wizyta to szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie pulsu i języka, zgodnie z Medycyna Chińską. Ma on na celu omówienie wszystkich zaburzeń i nieprawidłowości oraz przeanalizowanie dotychczasowej diety pacjenta i określenie jego konstytucji.

  Na każdej wizycie pacjent otrzymuje konkretne zalecenia i specjalnie przygotowane i  skomponowane mieszanki ziół, herbat i przypraw, tak aby każdy etap programu przebiegał prawidłowo.

  Krok I

  to usprawnienie układu limfatycznego i otworzenie okrężnicy, aby odblokować główne drogi detoksykacji. Limfa to ważny sposób oczyszczania, pomaga usuwać płyn spomiędzy komórek i utrzymuje cyrkulacje białych krwinek by ułatwić walkę z infekcjami. Limfa nie jest pompowana przez serce, ani poruszana przez mięśnie gładkie, dlatego czasem spowalnia i utyka w przestrzeniach, a wtedy ciału trudniej jest pozbyć się odpadów. Zbierają się w ciele, które staje się zaokrąglone i opuchnięte, wygląda jak otłuszczone, a tymczasem zostaje zalane wodą. Woda lubi się gromadzić i opadać w dolnych częściach ciała, powodując obrzęki stóp i całych nóg.

  Ten etap ma też zbawienny i leczniczy wpływ na trawienie: równoważy florę, niweluje zapalenia i zaparcia, leczy nieszczelne jelito, wzmacnia wątrobę i funkcje oczyszczania krwi oraz przyspiesza usuwanie toksyn.

  Krok II

  to czas na odżywienie naszych komórek. Pacjent otrzymuje kolejne zalecenia i mieszanki, których celem jest odżywienie oczyszczonego organizmu. Należy pamiętać, że wiele otyłych osób jest przekarmionych, jednocześnie źle odżywionych. Na tym etapie koncentrujemy się na właściwym odżywianiu, by zapewnić jasność umysłu, kontrolować i zmniejszyć spontaniczne zachcianki oraz podwyższyć poziom energii. Ten etap świetnie podkręca metabolizm przez przyspieszenie pracy tarczycy. Wiele osób borykających się z obrzękami, nadwagą, brakiem energii, cierpi również na niedoczynność tarczycy i jej stany zapalne, dlatego ten program jest idealny również dla nich. 

  Krok III

  Rozpalamy ogień trawienny, aby spalić tłuszcz. Na tym etapie wzmacniamy oczyszczającą moc Wątroby, to najpotężniejsza faza oczyszczania, na którą pacjent jest przygotowany dzięki  dwóm pierwszym krokom. Jest to krok największych zmian fizycznych, mentalnych i emocjonalnych, mogą wystąpić dotkliwe objawy detoksykacji. Na tym etapie występuje też przebudzenie i dostrzeżenie tych elementów życia gdzie brakuje równowagi, zarówno jeśli chodzi o dietę, pracę czy nawet relacje z innymi ludźmi.

  Zakończenie programu: Edukacja pacjenta po zakończeniu III kroków w gabinecie, w celu kontynuacji właściwie obranej ścieżki w domu.

  Czego możesz się spodziewać po zakończeniu Programu?

  Pozbędziesz się zbędnych kilogramów, wzdęć, niestrawności i gazów, znikną lęki, depresje, stres. Usuniesz toksyny i stany zapalne.

  Pojawi się lepszy wygląd, jasność i sprawność umysłu, lepsza koncentracja, zwiększenie kreatywności i energii☺.

  Program idealnie sprawdza się w wielu zaburzeniach i chorobach poprawiając jakość życia pacjenta, a często cofając lub zatrzymując objawy choroby.

  Efekty programu są ściśle uzależnione od przestrzegania otrzymanych zaleceń przez Pacjenta.

  ©2024 Energia Życia - Gabinet Medycyny Chińskiej